Proses Güvenliği

SABİT BİR KUMLAMA PROSESİ SAĞLAYIN

Pazarın yüksek kalite standartlarını % 100 karşılamak için sabit ve tekrarlanabilir kumlama sonuçlarını sağlamak mümkündür. Mutlak proses sabitliğini elde etmek için sayısız destek sistemleri sunuyoruz.
 

Manyetik valfler - Nadir toprak sabit mıknatısların ve bir elektromanyetik mıknatısın kombinasyonu ile kumlama medyası dozlaması yapılır.

Manyetik valfler,  kumalama medyasının türbinlere ve kum ikmal ünitesine hassas bir şekilde dozlanmasını sağlayarak maksimum proses stabilitesi ve hassasiyeti garanti eder. Bu sistemler normalde kapalı operasyon için nadir toprak sabit mıknatıslardan ve medya akış hızlarını kontrol etmek için bir elektromıknatıstan oluşur. Güç uygulandığında, manyetik alan nötrleştirilir ve kumun valf boyunca akmasına izin verilir. Manyetik valflere güç uygulanmadığında, kalıcı mıknatıslar akışı durdurur. Sistemin hareketli parçaları olmadığından, aşınmaz ve pratikte bakım gerektirmez. Sensör bobinli modeller, medya akışını tam olarak ölçer.

 

Pnömatik valfler - Pnömatik olarak aktive edilen dozaj valfleri ile kum akışının kontrolü sağlanır.

Pnömatik valfler, sabit bir akış hızında türbinlere kumlama medyasının dozlanması için kanıtlanmış ve uygun maliyetli bir sistemi temsil etmektedir. Kabuk valfleri pnömatik olarak çalıştırılır ve ayrı ayrı kontrol edilebilir (açık veya kapalı). Doğrusal bir motorun kullanılmasıyla, kum akış hızı daha da iyileştirilebilir.

© 2019 Kromaş Metal ve Makine San. Ltd. Şti. Tüm hakları saklıdır. Fotoğraf ve bilgilerin izinsiz kopyalanması yasaktır !
© 2019 Kromaş Metal ve Makine San. Ltd. Şti. Tüm hakları saklıdır. Fotoğraf ve bilgilerin izinsiz kopyalanması yasaktır !